RSS
czwartek, 19 kwietnia 2012

Masz zrobić to. Nie rób tego, bo... Jak zrobisz to, to nawet nie proś, bym się Tym zajęła. Chcę tego. Musisz to dla mnie zrobić. Żądam. Rób jak chcesz, ale wiedz, że to dla Ciebie nie będzie dobre, powinnaś.

N. jest Wielkim Kontrolerem. Do jego/jej wizji Świata, wartości, zasad reszta ma się dostosować. N. chce mieć, nie ważne, że to narusza prawa innych, ich poczucie sprawiedliwości, przepisy i zasady. N. jest Wielkim Ustanawiaczem Zasad - oczywiście tak, by bieżące mniej ważne i te najważniejsze sprawy toczyły się w przewidzianym kierunku. Po trupach do celu, bez liczenia się z tym, co jego słowa, działania znaczą i co robią w innych. Jak chcą być dookoła - to mają się dostosować. Nie warto ulegać, oddawać kontroli i tracić wolność. Warto stawiać granice, uwalniać, nie pozwalać dominować - by N. nie przyzwyczajali się do tego, że mogę bez problemów manipulować ludźmi i żerować na ich słabościach i zwyczajnej chęci bliskości.

poniedziałek, 26 marca 2012

Wyśmiać, ośmieszyć, poniżyć, pokazać, że się jest tym, kto WIE, ma dostęp do tej WIEDZY wyjątkowej i prawdziwej. To przecież oczywiste, że tak jest, że nikt tego nie wie lepiej i w ogóle to wiedzą wszyscy, a Ty nie wiesz, no wiadomo, bo Ty musisz się jeszcze wiele o świecie nauczyć, złapać ten sznyt i obycie, być wśród ludzi, wiedzieć się jak się wśród ludzi znaleźć.

Zero szacunku dla autorytetów - jak ktoś mądrzejszy coś mówi - to ośmieszyć i wyśmiać, nie ma innych autorytetów poza N. zawsze się coś znajdzie, by zbudować swoją wartość na czyjejś biedzie.

czwartek, 15 marca 2012

Gdy N. blisko, i gdy się przesiąknie tym, co mówi, bez ogródek trafiając w sedno i łapiąc nas na słabościach, które chcemy schować przed światem, wtedy zaczynamy spadać. Bierzemy jego wersję za jedyną obowiązującą - bo jest taki Wielki, Wspaniały, Wszechwiedzący.

A on zwyczajnie nie krępuje się tylko mocniej nagłośni prawdę nam znaną, może trudną, a może coś dorzuci. I co z tego? Korzystajmy, nie dajmy się pokonać. Jeśli coś do zmiany - zmieńmy, ale spokojnie, nie w przestrzeni poniżania i bycia na kolanach.

Zmieniajmy, od siebie, dla siebie, może jeszcze dla innych - ale nie dla N. jeśli nie doceni, jeśli wydrwi, jeśli powie: "no jest może ciut lepiej, ale..." Zwyczajnie nie kupujmy tego co mówi jako całą prawdę o nas, a wycinek.

czwartek, 01 marca 2012

Ciągle o tym samym, ale tez tak to jest jak N. jest obok i nic sobie nie robi z tego, że zabija bliskość, nadzieję, że budzi skrywaną wściekłość i agresję. W w gruncie rzeczy takie dominowani, chęć skupiania uwagi, rywalizacja i udowadnianie innym, że się jest lepszym JEST przekraczaniem granic i agresją.

Może czytając wszyscy poddanie okupacji emocjonalnej i często cielesnej przez osobę N. zaczną rozważać zakończenie swych cierpień i zostawienie N. z dumą i podziwem dla siebie, wtedy dla N. są takie krótkie momenty nadziei, że zobaczy w czym jest i co z ludźmi robi.

Ale często N. wtedy szuka intensywnie nowej ofiary, by móc się znowu do kogoś przykleić, pod pozorem wpuszczenia do sekty tych, co wiedzą najlepiej i dostąpienia łaski wyższości - poluje na niczego nie przewidującego jeszcze niewinnego nieśmiałego, słabego człowieka, któremu często zwyczajnie imponuje moc i skuteczność N.

środa, 29 lutego 2012

N. wie lepiej. Czasem może zachować wiedzę o tym, że jest lepiej dla siebie, wtedy ma zapas dumy i wyższości - jak takie sadełko na zimę :)

Ale częściej powie bez ogródek, że jesteś źle ubrany, że mówisz banały, że nie docierasz do sedna i że wszystko, co płynie z Twoich ust, to prawdy tak oczywiste, że aż prostackie.

To kończy próbę dialogu, kulisz ogon, zawijasz się zwyczajnie w słabość i idziesz dalej, zastanawiając się, jak mogłeś tego nie widzieć, że dobrze, że jest N. - bo wzbogacił Cię swą wiedzą o Tobie.

Albo - czujesz wściekłość, bo nie zgadzasz się z takim zdaniem o sobie.

Najczęściej - a szkoda - niewiele robisz, by się wytłumaczyć. I N. puchnie z dumy, bo przecież świat bez jego rad byłby gorszym światem. I idzie szukać kolejnych ofiar.

czwartek, 19 stycznia 2012

N. działa tak, że czujesz się zbędny. Nagle dowiadujesz się, że nie powinieneś zrobić czegoś, co zrobiłeś, albo masz robić pewne rzeczy szybciej.

Przybijające jest też to, że wg N. MASZ działać jak tego oczekuje. Nie ma miejsca na Twoje prawa, N. nie zapyta Cię czy coś Ci pasuje, za to oznajmi z całkiem zimnym spojrzeniem, że zrobił tak i tak i że tak ma być, bo chce. I nie masz miejsca, nie masz wyboru, czujesz, że nie masz nic. Bieda.

poniedziałek, 13 grudnia 2010

Iść do kogoś. Opowiadać, opowiadać, opowiadać. Nie przyjść i nie powidzieć. Czekać. Aż będzie okazja i widownia. Powiedzieć, tak z zaskoczenia. Źle - i to, i to i tamto. Wybrać kogoś innego. Będzie po problemie, bo tak - to było kiepsko. I nie liczyć, się że kogoś takie załatwienie sprawy może dotknąć, boleć. Nie jest ważna ta druga strona.

JA jest ważne. Tak działa N. I warto uważać.

piątek, 07 maja 2010

Znikaj i nie wracaj. Ma być łatwiej i lepiej. Warto sobie odpwiedzieć, co takiego w nas pozwolił N. przejąć władzę, kontrolę, zdobyć. Gdzie są te słabe punkty, które czynią nas podatnymi na ich wpływ. I po tym jak odejście stanie się faktem, tym właśnie warto sie zajmować.

piątek, 30 kwietnia 2010

Zostaw N. Nie przejmuj sie tym, co będzie, przygotuj się na poniżanie, kpiny, agresję, samotność, ośmieszanie i to, że nie będą uwzględniane Twoje prawa. Tak jak nie były wcześniej.

Ale poczujesz ulgę. Możesz iść dalej samodzielnie, bez N. - układać sobie życie samodzielnie. Lepiej. Z ludźmi, którzy Cię będą szanować.

czwartek, 29 kwietnia 2010

Jak nic nie pomaga - wtedy trzeba niszczyć. I to boli. I odciąć się od wszystkiego. Perspektywa widzenia wszystkiego - przez pryzmat swych spraw i priorytetów, brak dialogu. Koniec.

 
1 , 2 , 3 , 4
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

KINDLE w Amazon.com


Kindle3 3G WiFi
 • Kindle4 3G Wi-Fi
 • Kindle DX 3G
 • Okładki Kindle3
 • Okładki Kindle 4
 • Okładki Kindle DX
 • Lampki do Kindle
 • Pokrowiec na Kindle
 • Ładowarka EUR dla Kindle
 • NOWOŚĆ!
  Książka o fotografii kulinarnej

  Książki HELION

  KULINARIA

  Promocja dnia

  Nowości

  Przedsprzedaż

  www.inpersona.pl